Degustace

Degustace provádíme ve sklepě, který je součástí zámečku La Veneria – původní  sídlo Vrchního lovčího liechtensteinských knížat.

K degustaci nabízíme lahvová vína z vlastní produkce v kvalitě „přívlastkové“ dle aktuální nabídky.  V případě zájmu možnost vína sudového. Degustaci vína lze doplnit o studený nebo teplý raut.

Kapacita sklípku je při maximální obsazenosti 65 osob. Objednávky přijímáme do naplnění kapacity, při souběhu skupin účtujeme cenu v závislosti na celkovém naplnění sklípku. Degustace provádíme celoročně. 

Sklep byl postaven kolem roku 1648 za účelem uchování zvěřiny a vína. Zažijete autentickou atmosféru histotického sklepa se vším, co k tomu patří. 

 

ADRESA SKLÍPKU:

SKLEP pod zámečkem La Veneria 

ulice K Venerii 82, VALTICE

 

 AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA PRO VEŘEJNOST:   NAJDETE NA NAŠEM FACEBOOKU www.facebook.com/VinarstviZapletalValtice/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCRKkfr0seAAIvGGiaZG2IVIbOwFU_H3p-CEYIuTUiA2cxRF2V12j7NLzClfB--UcjPDzbh6hfPV_CU

 

PRO SKUPINY NABÍZÍME:

Ceny jsou platné v období červen až září. Mimo sezónu Vám degustaci naceníme na základě vaší emailové objednávky. Degustaci je nutno objednat nejpozději 2 dny předem.

UKONČENÍ VŠECH PROGRAMŮ JE V 24 HODIN.

OCHUTNÁVKA - program č. 1

Prohlédnete si  Rytířský sál a další sklípky zámečku La Veneria. Poskytneme krátký výklad  o vínech a ochutnáte  5 vzorků vína + neutralizační sousto – chléb. Řízenou degustaci provádí osobně majitelé vinařství.  Degustační skleničku s erbem Řádu Rytířů vína si odnesete jako památku na degustaci ve Vinařství Zapletal Roman. Doba trvání  do 60 min.

Počet osob         Cena

do 40 osob           190 Kč/osoba

40 až 65 osob      160 Kč/osoba

 

ŘÍZENÁ DEGUSTACE - program č. 2

 

Prohlédnete si  Rytířský sál a další sklípky zámečku La Veneria. Řízenou degustaci provádí osobně majitelé vinařství, dozvíte se stručný úvod do hodnocení vín, charakteristiku jednotlivých vín, něco o technologii výroby daných produktů, pěstování révy, klasifikaci vín používanou v ČR, historii vinařství a další spoustu informací. Degustace 10 vzorků  býlých a růžových vín a něco k zakousnutí:  klobása + sýry,nebo škvarková pomazánka či paštika, pečivo. Celková gramáž  občerstvení na osobu cca 100 gr.  Voda neperlivá, perlivá. Degustační skleničku s erbem Řádu Rytířů vína si odnesete jako památku na degustaci ve Vinařství Zapletal Roman. Délka trvání do 120 minut. 

Počet osob         Cena

 

do 40 osob      350 Kč/osoba

40 až 65 osob      320  Kč/osoba

 

 

 

VEČER VE SKLÍPKU - program č. 3

Prohlédnete si  Rytířský sál a další sklípky zámečku La Veneria. Řízenou degustaci provádí osobně majitelé vinařství, dozvíte se stručný úvod do hodnocení vín, charakteristiku jednotlivých vín, něco o technologii výroby daných produktů, pěstování révy, klasifikaci vín používanou v ČR, historii vinařství a další spoustu informací. Degustace 10 vzorků bílých a růžových vín a následná volná konzumace ochutnaných vín+ studené obložené mísy: škvarkové pomazánky, domácí paštika, moravské uzené, slanina, klobása, sýry, pečivo. Celková gramáž na osobu cca 250 gr. Složení se liší dle sezonní nabídky. Voda neperlivá, perlivá. Degustační skleničku s erbem Řádu Rytířů vína si odnesete jako památku na degustaci ve Vinařství Zapletal Roman. Délka trvání do 4 hodin. Po 24 hodině pak pronájem ve výši 1000,-Kč/hodina

Počet osob         Cena

 

do 40 osob      590 Kč/osoba

40 až 65 osob      550  Kč/osoba

 

 

CELOVEČERNÍ KOŠTOVÁNÍ – program č. 4 

Prohlédnete si  Rytířský sál a další sklípky zámečku La Veneria. Řízenou degustaci provádí osobně majitelé vinařství, dozvíte se stručný úvod do hodnocení vín, charakteristiku jednotlivých vín, něco o technologii výroby daných produktů, pěstování a klasifikaci vín používanou v ČR, historii vinařství a další spoustu informací. Degustace 10 vzorků bílých a růžových vín a následná volná  konzumace ochutnaného vína po celou dobu + studené obložené mísy: škvarkové pomazánky, domácí paštika, moravské uzené, slanina, klobása, škvarky, pečivo. Celková gramáž na osobu cca 350  gr. Složení se liší dle sezonní nabídky.  Voda neperlivá, perlivá. Degustační skleničku s erbem Řádu Rytířů vína si odnesete jako památku na degustaci ve Vinařství Zapletal Roman. Délka trvání do 5 hodin. Po 24 hodině pak pronájem ve výši 1000,-Kč/hodina

Počet osob         Cena

 

do 40 osob      690 Kč/osoba

40 až 65 osob      650  Kč/osoba

 

OBČERSTVENÍ   U VŠECH PROGRAMŮ NENAHRAZUJE VEČEŘI, SLOUŽÍ JAKO NEUTRALIZAČNÍ SOUSTO V RÁMCI DEGUSTACE. 

V  PŘÍPADĚ ZÁJMU NABÍZÍME ROZŠÍŘENÍ OBČERSTVENÍ  O 200g/os.  v ceně  150.- Kč

 

A MÁME TU I NĚCO NAVÍC:

TEPLÉ JÍDLO

 Jednotlivých programy je možno rozšířit o teplé jídlo. Večeři podáváme jako jednotné menu pro celou skupinu. Můžete vybírat z následujících variant :

- smažený vepřový řízek, bramborový salát

- smažený kuřecí řízek, bramborový salát

-pečené vepřové koleno, domácí nakládané okurky, beraní rohy, feferonky,zelí, křen, hořčice, chléb

- pečená marinovaná vepřová žebra, domácí nakládané okurky, beraní rohy, feferonky,zelí, křen, hořčice, chléb

- hovězí guláš na Modrém Portugalu, chléb

Cena porce v závislosti na počtu osob Pokud můžeme doporučit, největší oblibě se těší pečená kolena. Teplé jídlo je nutno objednat minimálně 3 dny předem.

 

HUDEBNÍ PRODUKCE

- Na přání můžeme zajistit hudební produkci cimbálové muziky. Cena  cca 7500,- Kč za 3 hodiny, každá další hodina navíc  1 500,- Kč

 

DÁREK PRO VAŠE HOSTY

V případě zájmu můžeme Vašim hostům při odchodu předat dárek v podobě 1 nebo 2 lahví v dárkovém balení. Výběr vín z naší produkce záleži na Vás. 

 

Mimo tyto degustace ve sklepě Grand Veneur, můžete využít i dalších prostor zámečku La Veneria: BAROKNÍ SLÍPEK BARONA KARLA DOMINIKA pro cca 15 osob. Posezení u vína je vhodné pro menší skupinky /cena za pronájem Kč 1.500 (bez vytápění), či Kč 2.000 (s topením). RYTÍŘSKÝ SÁL . Kapacita je až 80 osob. Sál je vytápěn velkým krbem na dřevo. Je vhodný pro různé společenské akce / firemní, soukromé, svatby, atd/.Cena za pronájem Kč 4.000.- /bez topení/ nebo Kč 5.000.- vč. topení. Požadavky na posezení ve sklepě řešíme se zájemci individuálně, s cílem doladit vše „na míru“.

 

 

PRO INDIVIDUÁLNÍ NÁVŠTĚVNÍKY:

Během letní sezóny MÁME SKLÍPEK OTEVŘENÝ PRO VEŘEJNOST  dle konkrétní otevírací doby a  je možnost tzv. individuální degustace, kdy ochutnáváte Vámi vybrané vzorky 0,5dl (cena vzorku je 15.- Kč, u specialit je cena 25.-) v počtu jaké si sami určíte, nebo možnost posezení u vybrané lahve, ceny vín viz: CENÍK , vše lze doplnit o občerstvení dle aktuální nabídky, např. škvarková pomazánka kachní paštika, sýr, chléb. Samozřejmostí je nákup vín z naší produkce. 

Objednávejte telefonicky:  603 497 426

e-mailem : vinarství.zapletal@seznam.cz